BD 12
No qualifiers found.
Direct Acceptance | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Partner | Alternate | Replaced |
[1] | Zeke Roulstone | ZA | Engraved Tennis Academy | Juvan Van Pletzen | No | - |
- | Liyema Mancoba | Stirling Primary | lindokuhle Coko | No | - | |
- | Drew Clarke | Old Selbornian Tennis Club | Harry Watson | No | - | |
[4] | John van der Walt | ZA | Northern suburbs Tennis Club | Karel Jan Doyer | No | - |
- | Alutha Fulani | Imange Puwe | No | - | ||
- | Joshua Woudberg | Pinelands Tennis Club | Johan Maritz | No | - | |
- | Yanga Yekani | ZA | Wembley Tennis Club | Sibabalwe Yekani | No | - |
- | Alec Koch | Recreation Tennis Club | Daniel Koch | No | - | |
- | Cruz Newton | ZA | Knysna Primary School | Dewald Wepener | No | - |
[3] | Uyamamela Magigaba | ZA | Theodor Herzl Primary | Ungakum Magigaba | No | - |
- | Nicolaas van der Walt | ZA | Cradock Preparatory school | Daniël Veldsman | No | - |
- | Cameron Kock | ZA | Umhlali Country Club | Nicholas Ullyett | No | - |
[2] | Drew Stanham | ZA | Clarendon Park Primary | Tyler Stanham | No | - |
[1] | Juvan Van Pletzen | ZA | Bailliepark | Zeke Roulstone | No | - |
[2] | Tyler Stanham | ZA | Clarendon Park Primary | Drew Stanham | No | - |
[3] | Ungakum Magigaba | Theodor Herzl Primary | Uyamamela Magigaba | No | - | |
[4] | Karel Jan Doyer | Pirates Tennis Club | John van der Walt | No | - | |
- | Dewald Wepener | ZA | Burgersdorp Tennis Club | Cruz Newton | No | - |
- | lindokuhle Coko | Advantage Primary | Liyema Mancoba | No | - | |
- | Johan Maritz | ZA | Van Riebeeck Strand Primary | Joshua Woudberg | No | - |
- | Sibabalwe Yekani | ZA | Wembley Tennis Club | Yanga Yekani | No | - |
- | Harry Watson | ZA | Botanic Club - Graaff Reinet | Drew Clarke | No | - |
- | Daniël Veldsman | ZA | Nicolaas van der Walt | No | - | |
- | Daniel Koch | Recreation Tennis Club | Alec Koch | No | - | |
- | Imange Puwe | Alutha Fulani | No | - | ||
- | Nicholas Ullyett | Ashton College Ballito | Cameron Kock | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2023-01-07 2:00pm | A2 | PELTC - Court 3 |
Liyema Mancoba
lindokuhle Coko
|
Drew Clarke
Harry Watson
|
7-5, 6-1 |
2023-01-07 2:00pm | A4 | PELTC - Court 4 |
Alutha Fulani
Imange Puwe
|
Joshua Woudberg
Johan Maritz
|
6-7(6), 6-7(6) |
2023-01-07 2:00pm | A5 | PELTC - Court 5 |
Yanga Yekani
Sibabalwe Yekani
|
Alec Koch
Daniel Koch
|
2-6, 4-6 |
2023-01-07 2:00pm | A6 | PELTC - Court 6 |
Cruz Newton
Dewald Wepener
|
Uyamamela Magigaba [3]
Ungakum Magigaba [3]
|
6-2, 6-2 |
2023-01-07 2:00pm | A7 | PELTC - Court 7 |
Nicolaas van der Walt
Daniël Veldsman
|
Cameron Kock
Nicholas Ullyett
|
2-6, 6-3, 8-10 |
2023-01-08 3:00pm | A9 | PELTC - Court 7 |
Zeke Roulstone [1]
Juvan Van Pletzen [1]
|
Liyema Mancoba
lindokuhle Coko
|
6-4, 7-5 |
2023-01-08 3:00pm | A10 | PELTC - Court 8 |
John van der Walt [4]
Karel Jan Doyer [4]
|
Joshua Woudberg
Johan Maritz
|
6-4, 6-1 |
2023-01-08 3:00pm | A11 | PELTC - Court 9 |
Alec Koch
Daniel Koch
|
Cruz Newton
Dewald Wepener
|
6-4, 6-7(3), 10-7 |
2023-01-08 3:00pm | A12 | PELTC - Court 10 |
Cameron Kock
Nicholas Ullyett
|
Drew Stanham [2]
Tyler Stanham [2]
|
6-3, 7-6(2) |
2023-01-09 3:30pm | A13 | PELTC - Court 1 |
Zeke Roulstone [1]
Juvan Van Pletzen [1]
|
John van der Walt [4]
Karel Jan Doyer [4]
|
6-3, 4-6, 10-7 |
2023-01-09 3:30pm | A14 | PELTC - Court 2 |
Alec Koch
Daniel Koch
|
Cameron Kock
Nicholas Ullyett
|
3-6, 5-7 |
2023-01-10 10:30am | A15 | PELTC - Court 3 |
Zeke Roulstone [1]
Juvan Van Pletzen [1]
|
Cameron Kock
Nicholas Ullyett
|
6-3, 6-2 |